Desetiletí s mandalami - Inspirativní příběh

Jako poděkování pro vás mám jedinečnou nabídku

Získejte soubor 136 mandal za nejnižší cenu, jakou kdy nabídnu – jen s touto objednávkou můžete mít všechny o 50 % levněji.

Kolekce 136 mandal z kalendářů z let 2015 – 2024

Mandaly, které v unikátním souboru najdete, reflektují moji mandalovou tvorbu posledních deseti let. 

Byly součástí kalendářů, do kterých každý rok vybírám mandaly mému srdci blízké, které v daném roce měly pro mě význam. 

2015

Kalendář na rok 2015 byl moje prvotina, vyšel s 12 černobílými a 12 barevnými mandalami pečlivě sestavenými podle jednotlivých měsíců. Moje unikátní technika se na svět vyloupla v roce 2014, kdy jsem denně kreslila mandaly v Azylovém domě v Příbrami jak s dětmi, tak s dospělými. V tomto období vzniklo také více než 250 mandal mých klientů, se kterými jsme dále pracovali. Všechny mandaly v tomto kalendáři byly "střapaté", žádná zatím nebyla uzavřená v kruhu a zatím neměly své téma. Měla jsem v Příbrami výtvarnou dílnu a mandaly jsem začala učit přesně tak, jak je učím dodnes. Pomocí nadšení a zrcátek a nekonečných příběhů.

2016

Rok 2015 se nesl v duchu experimentování s tím, co mi umožní moje technika vytvořit. Zároveň to byl rok, kdy jsem byla povýšena v práci, snažila se zvládnout školu, kariéru, výtvarnou dílnu a výchovu dítěte jako matka samoživitelka. V těchto mandalách je to vidět, jsou velmi různorodé a stále ještě nejsou uzavřené v kruhu. A také zatím nemají vlastní témata, protože mě nikdy nenapadlo si je postupně zapisovat. První téma vzniklo na Štědrý den 2015, kdy jsem měla směnu v Azylovém domě v Morkovratech, kde jsem souběžně pracovala. V tento rok jsem mandaly přestala vybarvovat, mnohem víc mě baví dělat černobílé omalovánky. Když už musím, tak kreslím akrylem nebo na látku.

2017
Smích je recept na každý zármutek

Do tohoto kalendáře se dostaly mandaly, které jsem kreslila v roce 2016. Kreslila jsem od ledna do srpna takřka denně. Mandaly se mi postupně uzavřely do kruhu a to trvá dodnes. Některé jsem nedotáhla až do konce, ale každý den jsem si udělala alespoň návrh a zapsala jsem si, co se ten den dělo. Některé jsem dokreslila v následujících letech. Kreslila jsem vždy pocit, který v daný den převládal. Ať už to bylo něco pozitivního nebo negativního. Vypozorovala jsem, jak se mění samotná mandala v souvislosti s náladou, prožitkem, s tím, co se mi v životě děje. Už v lednu jsem přestala předkreslovat tužkou a začala kreslit rovnou linerem nebo fixou.

2018
Je nejvyšší čas

Tento kalendář s andělem mám obzvlášť ráda. V roce 2017, kdy vznikly mandaly do tohoto kalendáře, se mi v kresbě ustálily moje pověstné kudrlinky, srdíčka a spirálky. Srdce v mandale je pro mě symbolem určitého subjektu nebo subjektů, mezi kterými probíhá určitý vztah. Mandaly ke mě začaly promlouvat, více jsem se zaměřila na to, co mi chtějí říci, co si z kreslení mám vzít pro sebe. Začala jsem je volně šířit na Facebooku a věnovat je různým lidem kolem sebe, dražila jsem je na pomoc onkoláčkům, prodávala jako omalovánky, jako štěstíčka. Kreslila jsem na přání i za peníze. Začala jsem postupně chystat mandalové projekty - kromě kalendářů také diář, pexeso, razítka, šablony, šité šperky nebo jsem je zalévala do pryskyřice.

2019
Pár přátel stačí mít

Tento kalendář, ve kterém byly mandaly z roku 2018, má za sebou nejsilnější příběh. Je to o přátelství, o vytrvalosti, bolesti, kariéře i rodině. Chvíli to vypadalo, že tento kalendář nevznikne. Byla jsem nemocná, třásly se mi ruce, nedařilo se mi zmobilizovat síly. Začala jsem se litovat a byla sama sobě protivná. Až se někomu v mém okolí stalo něco tisíckrát horšího... a mě to došlo. Protože dokud jsme naživu, dokud kolem sebe máme přátele, rodinu, můžeme chodit do práce, tak je vždycky šance na zlepšení. Tento kalendář jediný vznikl za pomoci dalších technologií, protože jsem nebyla schopná udržet ruce v klidu. Ale vznikl a to je důležité. Všechny mandaly vycházejí z jedné hlavní a ukazují, že ať se otočíme, kam chceme, stále jdou přátelé s námi.

2020
Rok vzájemné tolerance

Rok 2019 byl pro mě nesmírně náročný po pracovní stránce. Už jsem dva roky neměla výtvarnou dílnu, kterou jsem zavřela v roce 2017, a tvoření mi nesmírně chybělo, chtěla jsem se k němu vrátit. Chyběla mi i arteterapie s klienty. Dochodila jsem školu, dopsala knihu. Všechno by se zdálo zalité sluncem, ale v práci začala narůstat agrese mezi klienty. Když jsem poněkolikáté za sebou jela o víkendu řešit problémy, říkala jsem si, že se v roce 2020 musí něco změnit. Přišla ke mě myšlenka na vytvoření kalendáře s tématem tolerance. Bytostně jsem potřebovala, aby se následující rok zklidnil. Myslím, že už v tuhle chvíli jsem věděla, že něco přijde, že se něco stane, že to stejně nedám. Na mandaly jsem využila techniku jako rok předtím, tentokrát jsem ji ale opět kreslila celou ručně.

2021
Vše, co k tobě má přijít, přijde v pravý čas

Rok 2020 byl můj osobní přelomový rok a přelomový rok pro lidstvo. Všichni jsme si sáhli na dno. Když jsem v době nejhoršího začátku pandemie byla denně do noci v práci, po nocích šila roušky a snažila se z toho nezbláznit, zachránily mě on-line kurzy. První byly o tvoření, protože jsem si pořád ještě myslela, že na podzim si znovu otevřu výtvarnou dílnu, a hned po prvním měsíci začaly následovat seberozvojové... na tvorbu webu, koučinku, strategií, správu sítí... zjistila jsem, že mě to nejen baví, ale že bych si mohla svoje mandaly poslat do světa on-line a že bych tohle všechno dělala raději než svou současnou práci. A když moje dcera odešla bydlet do Prahy, odešla jsem bydlet do Plzně. A začala jsem zcela znovu. Kalendář je plný mandal podporujících pohodu a radost ze života.

2022
Jaké máš plány?

V roce 2021 mi s konečnou platností došlo, že moje kariéra nebude v sociálních službách, ale v sociálních sítích. Ve všech zaměstnáních jsem měla štěstí na kolegy a kolegyně a s jednou z nich jsme se koncem roku rozhodly otevřít si vlastní ateliér. A to všechno po dvou měsících od seznámení. V den, kdy jsme se rozhodly to udělat, jsme založily stránky, sehnaly podnájem a začaly se připravovat na to, že to bude chvíli trvat, než svůj sen zrealizujeme. A tohle všechno se pak logicky promítlo do mandal na následující rok. Naše první společná akce čtrnáct dnů po seznámení byl teambuildingový projekt a v tomto duchu vedeme i naše kurzy. Obě jsem arteterapeutky, ale každá pracujeme jinak, což je super. Doplňujeme se, neustále vznikají nové věci, stále jdeme vpřed. Splnila jsem si sen a nechala jsem si vytisknout můj bezdatumový diář.

2023
Je čas zázraků a přání

V roce 2022 jsem na částečný úvazek zakotvila v dobrovolnické organizaci, začala jsem se opět věnovat více svým projektům. Postupně se mi začaly uvolňovat ruce k tomu, dělat, co mě baví. A to je ale spousta věcí. V ateliéru jsem získala akreditaci na kurzy, děláme tábory pro děti, chodím s hlavolamy do škol a školek, stále se vzdělávám v oblasti sociálních sítí, dodělala jsem si koučovací výcvik. Mám štěstí na lidi kolem sebe, i když je jich většina on-line. Mám štěstí na skvělé lektory. Vím, co chci, kam směřuju. Mám štěstí na skvělou dceru, která je samostatná a šikovná. Když mě něčím zlobí, tak v tom vidím sebe. Není špatné, když vám někdo nastaví zrcadlo. Je to téma k zamyšlení, je to téma k posunu. A tohle všechno se opět promítá v mandalách na následující rok.

2024
Žij tady a teď

V roce 2023 jsem si opravdu plnila svá přání. Už se učím jen to, co mě nejvíc baví, jdu do hloubky problému, propojuju to, co jsem se doteď naučila. A jak to do sebe jako puzzle zapadá, tím se v tom cítím líp. Propojuju všechny svoje pracovní oblasti. Jako největší přínos vidím, že si umím říct, co chci a jak to chci. V tento rok vzniklo více mandal, než rok předtím, bylo z čeho vybírat. Přesto mě překvapilo, i když jsem to mohla tušit, že kalendář na rok 2024 bude prostě kalendář pro podnikatele. Je to podnikatelská strategie, která jde krok za krokem dvanáct měsíců. A i přes to, že jako podnikatelé máme svůj život nalajnovaný, měli bychom nezapomenout na to, že žijeme tady a teď a že sebelepší strategie, když ji nebudeme dělat srdcem, nám nikdy nepomůže, žít šťastný život.

Užijte si vybarvování mandal

Mandala jako omalovánka má řadu přínosů, jako je podpora emocionální rovnováhy, uvolnění mentálního i fyzického napětí nebo životní stabilizace. 

Když se zabýváte vybarvováním mandal, soustředíte se na cíl, což vytváří prostor pro pozitivní myšlení a odpojení od vnějšího světa. Mnoho lidí vnímá, že barvení mandal je terapeutické a pomáhá jim zvládat stres a úzkost.

Ukázky dalších mandal

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.